2019 Yaş Birincilikleri Ve Çalışmanın Sonunda Zafer

Lefkoşa Satranç Derneği olarak, öncelikle yaş birincileklerine katılan ve mücadele eden tüm öğrencilerimizi ,sabırla çocuklarının heyecanına ortak olan velilerimizi, derneğimiz öğretmenleri İbrahim Çelik,Nejat Kıraçoğlu,Ekin Arca,Simge Uslu, Haluk Ramon Serhun ve Baytun Tuna’yı tebrik ederiz. Ayrıca şampiyonlarımız ve derece alan öğrencilerimiz ; 9 yaş kategorisinde şampiyon Arda Köle’yi ve ikinci gelen Bertığ İlgilileri,10 yaş kategori şampiyonumuz Tuğra Vurana’yı,11 yaş ikincisi Kaan Şemaay’ı ve kız öğrencimiz üçüncülüğü paylaşan Ezgi Dimililer’i,7 yaş kızlar kategorisinde beşinci Beren Başaran’ ı  tebrik ederiz. Başarılarının devamını dileriz.

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu yönetimine ve turnuvada emeği geçen hakemlerimizede teşekkür ederiz.

Yusuf Değirmencioğlu Satranç Tunuvası Ödül Töreni Yapıldı

22 Ekim pazartesi akşamı, Lefkoşa Satranç Derneği salonunda Yusuf Değirmencioğlu Anı Satranç Turnuvasının ödül alan sporculara ödülleri verildi. Ödülleri Kıbrıs Türk Öğretmenler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Temel ve Lefkoşa Satranç Derneği Başkanı Halil Tozakı verdi. Ödül alanlar aşağıdaki gibidir.

Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH.
1 1 YILDIRIM KEMAL 1753 TUR 5 14 PLAKET
2 6 VURANA TUĞRA 1386 TUR 4 15 PLAKET
3 3 KÖLE ARDA 1472 TUR 4 14 PLAKET
4 5 İLGİLİLER BERTUĞ 1409 TUR 4 12 MADALYA
5 26 AKOVA BARTU 0 TUR 4 11½ MADALYA
6 11 ÖZ DEFNE 1291 TUR 3 14 MADALYA
9 8 SEMAAY KAĞAN 1337 TUR 3 12½ 10 YAŞ Ö.Ö.
11 22 ÖZER ASRIN 1185 TUR 3 11 7 YAŞ Ö.Ö.
12 19 ŞABAN MEHMET 1199 TUR 3 10½ 8 YAŞ Ö. Ö.
13 13 ÇELİK ÖMER AKGÜL 1244 TUR 3 9 9 YAŞ Ö.Ö.
15 24 BULUÇ  DEREN 1171 TUR 9 B Ö Ö
21 28 DİMİLİLER EZGİ 0 TUR 2 10½ B Ö Ö
28 29 ZEKAİ EZGİ 0 TUR 1 7 B Ö Ö

Reha Caner Anı Turnuvası Sonuçları Ve Ödül Töreni

Sonuçlar ve Ödül Alanlar

Final ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH.
1 3 TOZAKI  HALİL 1937 TUR 20½ PLAKET
2 4 COŞAN GÖKMEN 1923 TUR 18 PLAKET
3 1 AĞDELEN HÜSEYİN CAN 2208 TUR 4 20½ PLAKET
4 6 SERHUN HALUK RAMON 1806 TUR 4 20 MADALYA
5 2 ARCA EKİN 1983 TUR 4 19 MADALYA
6 8 YILDIRIM KEMAL 1753 TUR 4 18½ UKD Ö Ö
7 7 COŞAN TÜRKMEN 1805 TUR 18½ VETERAN
8 18 BESTER GRAFFİ 0 AUT 14½
9 9 AKGÜN MEHMET 1674 TUR 3 19
10 15 İLGİLİLER BERTUĞ 1409 TUR 3 15 12 YAŞ Ö Ö
11 10 BARDAK TUĞBERK 1625 TUR 3 12½ 12 YAŞ Ö Ö
12 12 YILDIRIM OSMAN 1457 TUR 18½
13 5 ÇELİK İBRAHİM 1905 TUR 17 ÖĞRETMEN  Ö Ö
14 16 TÜRÜKÖZÜ EGEMEN 1367 TUR 2 14
15 13 ÇEKER ÇETİN 1456 TUR 15½
16 11 KÖLE ARDA 1472 TUR 12
17 17 HALİLCİK HALİL 1255 TUR 1 13
18 14 AĞDELEN ZAFER 1413 TUR 1 11½

Yusuf Değirmencioğlu Son Tur ve Ödül Alanlar

son tur sonuçları

Yusuf Degirmencioglu-2018_son sıralama tıklayınız

Round 5 on 2018/10/19 at 18.30
Bo. Name Pts Res. Pts Name
1 YILDIRIM KEMAL 4 1  –  0 3 TÜRÜKÖZÜ EGEMEN
2 ÖZ DEFNE 3 0  –  1 3 KÖLE ARDA
3 İLGİLİLER BERTUĞ 3 1  –  0 3 UYAL EGE
4 SEMAAY KAĞAN 3 0  –  1 3 VURANA TUĞRA
5 BULANCAK BARAN 0  –  1 3 AKOVA BARTU
6 ZENGİ SERBAY 2 0  –  1 2 TÜRKAY DORUK
7 ÇELİK FURKAN 2 0  –  1 2 ÇELİK ÖMER AKGÜL
8 ÖZER ASRIN 2 1  –  0 2 ÖZDER HAN
9 ŞABAN MEHMET 2 1  –  0 2 ÖZMEN ÖMER
10 DİMİLİLER EZGİ 2 0  –  1 BULUÇ  DEREN
11 AŞKIN KIVANÇ ½  –  ½ 1 KANAL MUSTAFA
12 HOCAOĞLU MUSTAFA 1 0  –  1 1 HALİLCİK DEMİR
13 MİRALAY RÜZGAR 0 1  –  0 1 AŞKIN ÇINAR
ZEKAİ EZGİ 0 1  –  – Bye

Ödül Alanlar

Final ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH.
1 1 YILDIRIM KEMAL 1753 TUR 5 14 PLAKET
2 6 VURANA TUĞRA 1386 TUR 4 15 PLAKET
3 3 KÖLE ARDA 1472 TUR 4 14 PLAKET
4 5 İLGİLİLER BERTUĞ 1409 TUR 4 12 MADALYA
5 26 AKOVA BARTU 0 TUR 4 11½ MADALYA
6 11 ÖZ DEFNE 1291 TUR 3 14 MADALYA
9 8 SEMAAY KAĞAN 1337 TUR 3 12½ 10 YAŞ Ö.Ö.
11 22 ÖZER ASRIN 1185 TUR 3 11 7 YAŞ Ö.Ö.
12 19 ŞABAN MEHMET 1199 TUR 3 10½ 8 YAŞ Ö. Ö.
13 13 ÇELİK ÖMER AKGÜL 1244 TUR 3 9 9 YAŞ Ö.Ö.
15 24 BULUÇ  DEREN 1171 TUR 9 B Ö Ö
21 28 DİMİLİLER EZGİ 0 TUR 2 10½ B Ö Ö
28 29 ZEKAİ EZGİ 0 TUR 1 7 B Ö Ö
Program Swiss-Manager developed and copyright © by DI.Heinz Herzog, 1230 Vienna Joh.Teufelg.39-47/7/9,
Mail:[email protected],homepage http://swiss-manager.at, User:kksf, 2018/10/15

Yusuf Derğirmencioğlu 3 ncü tur sonuçları

3 ncü tur sonuçları

Round 3 on 2018/10/17 at 18.30
Bo. Name Pts Res. Pts Name
1 YILDIRIM KEMAL 2 1  –  0 2 VURANA TUĞRA
2 KÖLE ARDA 2 1  –  0 2 TÜRÜKÖZÜ EGEMEN
3 İLGİLİLER BERTUĞ 2 1  –  0 2 SEMAAY KAĞAN
4 TÜRKAY DORUK 1 1  –  0 ŞEB EMRE
5 BULANCAK BARAN 0  –  1 1 UYAL EGE
6 ÖZ DEFNE 1 1  –  0 1 KANAL MUSTAFA
7 ÖZER ASRIN 1 1  –  0 1 HALİLCİK DEMİR
8 AŞKIN KIVANÇ 1 0  –  1 1 ÇELİK FURKAN
9 DİMİLİLER EZGİ 1 1  –  0 1 HOCAOĞLU MUSTAFA
10 ÖZMEN ÖMER 1 0  –  1 1 ÖZDER HAN
11 ŞABAN MEHMET 1 0  –  1 1 AKOVA BARTU
12 ÇELİK ÖMER AKGÜL 0 1  –  0 0 MİRALAY RÜZGAR
13 ZENGİ SERBAY 0 1  –  0 0 AŞKIN ÇINAR
14 ZEKAİ EZGİ 0 0  –  1 0 BULUÇ  DEREN

4 ncü Tur Eşlendirme

Round 4 on 2018/10/18 at 18.30
Bo. Name Pts Res. Pts Name
1 KÖLE ARDA 3 3 YILDIRIM KEMAL
2 VURANA TUĞRA 2 3 İLGİLİLER BERTUĞ
3 TÜRÜKÖZÜ EGEMEN 2 2 ÇELİK FURKAN
4 SEMAAY KAĞAN 2 2 ÖZER ASRIN
5 AKOVA BARTU 2 2 TÜRKAY DORUK
6 ÖZDER HAN 2 2 ÖZ DEFNE
7 UYAL EGE 2 2 DİMİLİLER EZGİ
8 ŞEB EMRE 1 ÇELİK ÖMER AKGÜL
9 HALİLCİK DEMİR 1 BULANCAK BARAN
10 BULUÇ  DEREN 1 1 AŞKIN KIVANÇ
11 HOCAOĞLU MUSTAFA 1 1 ÖZMEN ÖMER
12 KANAL MUSTAFA 1 1 ŞABAN MEHMET
13 MİRALAY RÜZGAR 0 1 ZENGİ SERBAY
14 AŞKIN ÇINAR 0 0 ZEKAİ EZGİ

İlk 10

Rank Name Rtg FED Pts BH.
1 KÖLE ARDA 1472 TUR 3 4
2 YILDIRIM KEMAL 1753 TUR 3 4
3 İLGİLİLER BERTUĞ 1409 TUR 3 3
4 VURANA TUĞRA 1386 TUR 2 5
5 TÜRÜKÖZÜ EGEMEN 1367 TUR 2 5
6 SEMAAY KAĞAN 1337 TUR 2
7 TÜRKAY DORUK 1294 TUR 2
UYAL EGE 1265 TUR 2
9 ÖZDER HAN 1200 TUR 2 4
10 ÖZ DEFNE 1291 TUR 2 4

Yusuf Değirmencioğlu Satranç Turnuvası 2 nci tur oynandı

İkinci Tur Sonuçları

Round 2 on 2018/10/16 at 18.30
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name
1 TÜRKAY DORUK 1 0  –  1 1 YILDIRIM KEMAL
2 UYAL EGE 1 0  –  1 1 KÖLE ARDA
3 ŞEB EMRE 1 ½  –  ½ 1 BULANCAK BARAN
4 HALİLCİK DEMİR 1 0  –  1 1 İLGİLİLER BERTUĞ
5 VURANA TUĞRA 1 1  –  0 1 ÖZ DEFNE
6 HOCAOĞLU MUSTAFA 1 0  –  1 1 TÜRÜKÖZÜ EGEMEN
7 SEMAAY KAĞAN 1 1  –  0 1 DİMİLİLER EZGİ
8 ÖZER ASRIN 0 1  –  0 0 ÇELİK ÖMER AKGÜL
9 ERİÇ ERAN 0 –  –  + 0 ÇELİK FURKAN
10 AŞKIN KIVANÇ 0 1  –  0 0 MİRALAY RÜZGAR
11 ÖZDER HAN 0 1  –  0 0 AŞKIN ÇINAR
12 BULUÇ  DEREN 0 0  –  1 0 ŞABAN MEHMET
13 KANAL MUSTAFA 0 1  –  0 0 ZEKAİ EZGİ
14 AKOVA BARTU 0 1  –  0 0 ZENGİ SERBAY
ÖZMEN ÖMER 0 1  –  – Bye

Üçüncü Tur Eşlendirme

Round 3 on 2018/10/17 at 18.30
Bo. Name Pts Res. Pts Name
1 YILDIRIM KEMAL 2 2 VURANA TUĞRA
2 KÖLE ARDA 2 2 TÜRÜKÖZÜ EGEMEN
3 İLGİLİLER BERTUĞ 2 2 SEMAAY KAĞAN
4 TÜRKAY DORUK 1 ŞEB EMRE
5 BULANCAK BARAN 1 UYAL EGE
6 ÖZ DEFNE 1 1 KANAL MUSTAFA
7 ÖZER ASRIN 1 1 HALİLCİK DEMİR
8 AŞKIN KIVANÇ 1 1 ÇELİK FURKAN
9 DİMİLİLER EZGİ 1 1 HOCAOĞLU MUSTAFA
10 ÖZMEN ÖMER 1 1 ÖZDER HAN
11 ŞABAN MEHMET 1 1 AKOVA BARTU
12 ÇELİK ÖMER AKGÜL 0 0 MİRALAY RÜZGAR
13 ZENGİ SERBAY 0 0 AŞKIN ÇINAR
14 ZEKAİ EZGİ 0 0 BULUÇ  DEREN

 

M. Kemal Deniz Minikler 20 Ekim Cumartesi LSD’de Lefkoşa Bölgesi

,

Kuzey Kıbrıs’ın Minik satranç sporcularını, satranç sporuna teşvik etmek ve Merhum M. Kemal Deniz’i anmak üzere her yıl düzenlenmekte olan turnuva bu yıl 20 – 21 Ekim tarihlerinde yapılacaktır.

GİRNE BÖLGESİ
TARİH: 20 EKİM 2018
HAKEM: CENGİZ HASMAN
YER: GÜMÜŞ AT SATRANÇ DERNEĞİ

GÜZELYURT BÖLGESİ 
TARİH: 20 EKİM 2018
HAKEM: ÖZGÜR ŞEB
YER: GÜZELYURT SATRANÇ KALESİ DERNEĞİ

MAĞUSA BÖLGESİ
TARİH: 20 EKİM 2018
HAKEM: MELTEM AKBAŞ BİTİRİM
YER: R. R. D. KÜLTÜR VE KONGRE SARAYI

İSKELE BÖLGESİ
TARİH: 20 EKİM 2018
HAKEM: AHMET TÜRELLER
YER: İSKELE BELEDİYESİ SATRANÇ KULÜBÜ

LEFKOŞA BÖLGESİ
TARİH: 20 EKİM 2018
HAKEM: HASAN AKGÜN
YER: LEFKOŞA SATRANÇ DERNEĞİ

olmak üzere 2 gün içerisinde 5 bölgede yapılacaktır.

2008 ve sonrasında doğan lisanslı sporcuların katılımına açık olan turnuvanın kayıt ücreti 20 TL olup son başvuru tarihi 17 Ekim 2018, Çarşamba günüdür.
Kayıtlar: [email protected] / 223 6133

 

Turnuvanın Yönergesi

2018_mkd_minikler2